Fizjoprofilaktyka

Naszą ofertę kierujemy również do osób, które nie uskarżają się na konkretne dolegliwości, a chciałyby uchronić się przed ewentualnymi kontuzjami, czy incydentami bólowymi w przyszłości.

narty, tenis, siatkówka itd.

Terapia skupiona jest na odnalezieniu w ciele pacjenta ,,słabych punktów” i poddaniu ich odpowiedniej stymulacji, zarówno manualnej, jak i ruchowej (ćwiczenia), uwzględniającej specyfikę danej dyscypliny sportowej.

Podobno ciąża to nie choroba, jednak dolegliwości związane z tym ważnym okresem w życiu każdej kobiety są powszechne. Bóle i sztywność kręgosłupa, spuchnięte nogi, drętwienia rąk; pomożemy Ci w złagodzeniu tych niedogodności. Również sam poród to nie lada wyzwanie dla ciała kobiety. Odpowiednio dobrane ćwiczenia przygotują twój organizm na ten ogromny wysiłek.

Okres po porodzie niesie za sobą wiele problemów związanych z powrotem ciała kobiety do ,,normalności”. Pomożemy Ci w tym. Odpowiednio dobrana terapia wspomagająca powłoki brzuszne w odzyskaniu odpowiedniego napięcia i przywracająca prawidłowy balans mięśniowy w obrębie kręgosłupa i kończyn sprawi, że będziesz mogła cieszyć się pełnią macierzyństwa.

Czy Twoja praca to długie godziny spędzone przed komputerem lub za kierownicą? Jeśli tak, to na pewno nieraz doświadczyłeś/łaś bólu czy sztywności karku lub kręgosłupa lędźwiowego. Praca siedząca niesie ze sobą ryzyko powstania wielu przeciążeń w układzie ruchu i w konsekwencji tego poważnych schorzeń zarówno kręgosłupa jak i kończyn. Nasze metody terapeutyczne pozwalają na usunięcie przeciążeń związanych z siedzącym trybem pracy oraz na przygotowanie Twojego kręgosłupa na długie godziny spędzone przed komputerem lub za kierownicą. Oczywiście nauczymy Cię odpowiedniego siedzenia i prostych ćwiczeń które będziesz mógł/mogła wykonywać w trakcie pracy aby przynieść sobie ulgę. Wyjaśnimy również jaki dobrać fotel, jak go wyregulować, jak prawidłowo ustawić monitor, aby maksymalnie ograniczyć negatywny wpływ pozycji siedzącej.

Plecy okrągłe, plecy płaskie, skolioza, koślawe kolana, płaskostopie. Pomimo, iż te terminy są w powszechnym obiegu, to wiedza na ich temat wśród pacjentów jest oparta na utartych schematach. Ogólnie wiadomo, że ćwiczenia w wadach postawy są niezbędne, ale czy są skuteczne? Tu właśnie zaczyna się problem. Dzieci wykonują te same lub podobne zestawy ćwiczeń niezależnie, czy ich skolioza jest dwułukowa czy jedołukowa, czy towarzyszą jej koślawe a może szpotawe kolana. Dlatego korekcja tych wad jest niewielka bądź żadna. Nasze metody badania i analizy postawy są w stanie odkryć co leży u podstaw konkretnej wady. Odpowiednia terapia i ćwiczenia uwzględniające wzajemne relacje poszczególnych rejonów ciała, dają możliwość korekcji postawy i zmniejszenia ryzyka wystąpienia wielu problemów i dolegliwości w późniejszym życiu.

Stare przysłowie mówi: masz tyle lat, na ile się czujesz. I to jest święta racja. Starszy wiek niesie ze sobą wiele dolegliwości i problemów funkcjonalnych dnia codziennego. Większość układów ludzkiego ciała niedomaga. Odpowiednia terapia, poprawnie dobrane ćwiczenia i aktywności fizyczne, uwzględniające możliwości ruchowe pacjenta, pozwalają na poprawę funkcjonowania tak układu ruchu, jak i układu krążeniowo-oddechowego. Dzięki temu trudności dnia codziennego stają się łatwiejsze do przezwyciężenia.