Baseny mineralne

Rabat dla Gości Holistic

Baseny mineralne pełne są wody ze źródła Malina. Solanka siarczkowa ma wiele walorów zdrowotnych i jest wykorzystywana do leczenia m.in. reumatoidalnego zapalenia stawów i kręgosłupa, stanów pourazowych i przeciążeniowych narządów ruchu. Działa również jako naturalny peeling, wygładza i uelastycznia skórę. Na naszych Gości czeka voucher uprawniający do zakupu biletów w atrakcyjnej cenie.

Park Zdrojowy

i Łazienki w Solcu Zdrój

Sercem Solca Zdroju, który, jak nazwa wskazuje, jest miejscowością uzdrowiskową, jest Park Zdrojowy. To zabytkowy park, przez który wiedzie Aleja Daniewskich - założycieli uzdrowiska. To bardzo zaciszne miejsce, gdzie na pewno zaznasz spokojnego wypoczynku. Na końcu Alei Daniewskich stoją Łazienki  - neoklasycystyczny obiekt oferujący m.in. dobroczynne kąpiele siarczkowe. Pierwsze Łazienki drewniane stanęły tu w 1837 roku, a obecną formę murowana budowla zyskała w latach 1921-27.

Ścieżki piesze i rowerowe

W pobliżu naszego ośrodka

Ścieżka edukacyjna „SZLAKAMI UZDROWISKA” w Solcu-Zdroju
Leśna ścieżka edukacyjna „SZLAKAMI UZDROWISKA” o długości 2,5 km, w wytyczona jest w bezpośrednim sąsiedztwie uzdrowiskowej miejscowości Solec-Zdrój. Jest obiektem o charakterze dydaktyczno-rekreacyjnym umożliwiającym zarówno prowadzenie zajęć edukacyjnych jak i przybliżenie walorów przyrodniczych nadleśnictwa i pracy leśnika, oraz miejsce aktywnej rekreacji i wypoczynku kuracjuszy (z kraju i zagranicy) okolicznych domów sanatoryjnych. Ścieżka przystosowana jest do turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Na jej trasie znajduje się pięć miejsc postojowych z szałasami i odpowiednimi tablicami informacyjnymi.

Ścieżka rowerowa Solec Zdrój - Pacanów

Świetna trasa na wycieczkę z dzieciakami, którą można połączyć ze zwiedzaniem muzeum bajek w Pacanowie. Łatwa przyjemna widokowo, głównie asfaltem ale po bardzo mało ruchliwych drogach.


Zalew

w Solcu Zdroju

Zalew rekreacyjny położony jest około 200 m od Holistic. Przylega bezpośrednio do Parku Zdrojowego od strony zachodniej. Istnieje tu możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, a także korzystania z boiska do piłki siatkowej i plażowej. Zalew to również znakomite miejsce dla wędkarzy!

Park bajek w Pacanowie

rabat dla Gości na zakup biletów 10%

"Akademia Bajki" to atrakcja podzielona na dwie strefy: ogólnodostępną niebiletowaną ze skateparkiem dla młodzieży, fontanną i zielonym skwerem z siedziskami oraz strefę biletowaną, podzieloną tematycznie na cztery przenikające się edukacyjne ogrody, porządkujące świat literatury dziecięcej pod kątem gatunków literackich. Znajduje się tu Ogród Komiksu, Legend, Bajek i Baśni oraz Powieści.

W Parku można zobaczyć pojazdy z kolejnych wypraw Tytusa, Romka i A’Tomka, takie jak Wannolot i Rozalia oraz postaci z powieści "Porwanie Baltazara Gąbki" i "Akademia pana Kleksa". Znajduje się tam również Plac Profesora Talenta z kreatywnymi urządzeniami do zabaw logicznych. Na terenie każdego z ogrodów zlokalizowane są stacje multimedialne, prezentujące treści edukacyjne, tematycznie nawiązujące do wybranych bajek, powieści, komiksów oraz legend. W zwierzyńcu można podziwiać zwierzęta hodowlane oraz różnorodne ptactwo w kurnikach i wolierach. Jest też park linowy, grota solna i bistro u Koziołka.

Solec Zdrój Warszawa Łódź Katowice Kraków Wrocław Poznań Rzeszów Leśna 18A28-131 Solec-Zdrój
© 2024
HOLISTIC
Centrum Terapii Mięśniowo-Powięziowej