Ból jest jedynie ostatnim ogniwem łańcucha napięć, które przez całe życie, na skutek urazów, przeciążeń, stresu i chorób, zablokowały ciało lub jego część i wywołały objawy.
Powięź jest tkanką, która odgrywa kluczową rolę w powstawaniu i przenoszeniu się kompensacji mechanicznych w naszym ciele. Jest ona częścią tkanki łącznej i tworzy ciągły, nieprzerwany system napięciowy, który rozciąga się w całym ciele człowieka i pokrywa oraz łączy każdy pojedynczy organ, każdy mięsień, kość a nawet każde pojedyncze włókno nerwowe i mięśniowe. Przez całe dziesięciolecia ta część ludzkiego ciała była pomijana i ignorowana przez anatomów i badaczy z różnych dziedzin medycyny. Jednak po wielu latach powięź doczekała się własnego miejsca w świecie badań medycznych.
Techniki naszej pracy z pacjentem opierają się przede wszystkim na powięzi, jako tkance, której plastyczność umożliwia jej ciągłą przebudowę i wpływ na funkcje połączonych z nią narządów i struktur.
Główne metody naszej pracy to: Manipulacja Powięzi, Metoda Łańcuchów Mięśniowych i Stawowych GDS oraz Techniki Terapii Tkanek Miękkich.
Oprócz tego w trakcie pracy z pacjentem wykorzystujemy wiedzę z szeregu innych metod i konceptów terapeutycznych, których szkolenia odbyliśmy w trakcie wielu lat praktyki fizjoterapeutycznej.
Bardzo ważnym aspektem naszego podejścia klinicznego jest profilaktyka, rozumiana jako zapobieganie nawrotom problemu. Rozmowa z pacjentem w gabinecie dotyczy ergonomii pracy, sportu, odpoczynku, radzenia sobie ze stresem i przede wszystkim sposobu odżywiania, który ma niezwykle ważny wpływ na system mięśniowo-powięziowy.